Εργαστήριο Συστημάτων Αυτοκινήτου

Το Εργαστήριο Μηχανών & Συστημάτων Αυτοκινήτου Ι & ΙΙ, καλύπτει τις εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών της Β΄ και Γ΄ τάξης του τομέα Τεχνικός Οχημάτων. Οι δυνατότητες και δραστηριότητες των εκπαιδευομένων είναι η απόκτηση γνώσεων και δεξιοτήτων στη  λύση και στην συναρμολόγηση, επισκευή, ρύθμιση και έλεγχο σε όλα τα συστήματα νέας τεχνολογίας  που αφορούν τον βενζινοκινητήρα και κατ' επέκταση όλο το αυτοκίνητο.

Το εργαστήριο διαθέτει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό για τις εργασίες των μαθητών, όπως εκπαιδευτικό όχημα, ηλεκτρονική μονάδα ελέγχου, αναλυτή καυσαερίων, αναλυτή ροής , πίεσης καύσιμου,  υποπίεσης κινητήρα,  εργαλεία γενικής χρήσης, συσκευές μετρήσεων, πάγκους εργασίας,  κινητήρες για λυσιαρμολόγηση - επισκευή, κινητήρες νέας τεχνολογίας σε λειτουργία ελέγχου και ρυθμίσεων.

Ακόμη το εργαστήριο διαθέτει όλο τον απαιτούμενο εποπτικό εξοπλισμό προτζέκτορα & αφίσες αυτοκινήτου και εξοπλισμό επίπλων για χρήση του από τους μαθητές.

IMG 0138 ted IMG 0140 ted IMG 0141 ted IMG 0142 ted  IMG 0145 ted IMG 0147 ted IMG 0187 ted IMG 0193 ted IMG 0196 ted IMG 0199 ted IMG 0203 ted